Ovenálie 2016

ovenalie

 

Zväz chovateľov oviec a kôz na Slovensku-družstvo organizuje 12.júna 2016/nedeľa/ 8. ročník celoslovenských ovčiarskych slávností - Ovenálie 2016.

Začiatok je plánovaný o 10:00 a uskutoční sa v amfiteátri obce Východná. Podujatie je pod záštitou Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR. Spoluorganizátorom je obec Východná.

Ovenálie sa uskutočnia v prekrásnom prostredí amfiteátra vo Východnej. Počas dňa vystúpia folklórne súbory z Liptova aj iných regiónov Slovenska. Všetci návštevníci budú mať možnosť vidieť ukážky výroby syra, výroby bryndze, ukážky strihania oviec a spracovania vlny. Nebude chýbať ani súťaž o najlepší ovčí a kozí syr a Majstra syrára, ktorá prebehne pod odbornou garanciou Štátnej veterinárnej a potravinovej správy. Tiež prebehne súťaž o najkrajšiu syrovú tortu.    

Uskutoční sa aj divácky veľmi atraktívny ôsmy ročník Majstrovstiev Slovenska v ťahaní syrovej nite. Účastníci sa pokúsia o prekonanie rekordu z roku 2012, keď súťažiaca vytiahla niť s dĺžkou 158 m. Program obohatí aj súťaž vo varení gulášu z ovčieho mäsa. Pre záujemcov o remeselné výrobky súvisiace s chovom oviec a kôz  budú k dispozícii predajcovia takýchto  produktov.

Ovčiarsky gazdovský dvor ponúkne návštevníkom výrobky z ovčieho mlieka a ich ochutnávku.  Pre všetkých priaznivcov jahňacieho,ovčieho,baranieho mäsa je pripravená ovčiarska tombola, kde hlavnou cenou je JAHŇACINA NA CELÝ ROK!!!


V roku 2015 Ovenálie navštívilo viac ako 8000 návštevníkov.

Touto formou si Vás dovoľujeme pozvať na Ovenálie 2016.
  
Veríme, že Vás táto informácia zaujala a podporíte jedinečné celoslovenské ovčiarske slávnosti Ovenálie 2016 aj svojou účasťou na súťažiach, alebo ako návštevník. Aj takto podporíte myšlienku oživenia chovu oviec na Slovensku!


Ing.Slavomír Reľovský
riaditeľ
samostatný šľachtiteľ
Zväz chovateľov oviec a kôz na Slovensku
Skuteckého 19
97401 Banská Bystrica
www.zchok.sk

Uverejnené 07 máj 2016
Návštevy: 2465